Тензична атмосфера на собраниската седница за Законот за јавно обвинителство

Гледачи: 250

Дата: 14-Фев-2020

Време траење: 00:02:57

Категории: МАКЕДОНИЈА

Жестоки обвинувања и меѓусебни навреди на собраниската седница за Предлог- законот за јавно обвинителство. Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ побара од говорницата да пушти аудио снимка, спикерот Џафери не дозволи. Министерката Дескоска го обвини дека го опструира носењето на законот...

Миле Ристески