Тензична атмосфера и лични навреди на собраниската седница

Гледачи: 65

Дата: 14-Фев-2020

Време траење: 00:01:36

Категории: МАКЕДОНИЈА

Собраниската седница за Предлог- законот за јавно обвинителство продолжи во ист стил. Жестоки обвинувања и меѓусебни навреди. Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ побара од говорницата да пушти аудио снимка, спикерот Џафери не дозволи. Министерката Дескоска го обвини дека го опструира носењето на законот...