На седницата тензии и процедурални забелешки

Гледачи: 45

Дата: 14-Фев-2020

Време траење: 00:01:29

Категории: МАКЕДОНИЈА

Седницата за Предлог- законот за јавно обвинителство, никако да почне. ВМРО-ДПМНЕ побара пауза, бидејќи министерката за правда не го образложува законот. Претходно во тензична атмосфера, низа процедурални забелешки. Независната пратеничка група незадоволна, бидејќи не биле повикани на претпладневната координација кај спикерот Џафери. СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ пак, се надмудруваа околу датумот за избори...