Продолжуваат препирките во техничката влада

Гледачи: 40

Дата: 13-Фев-2020

Време траење: 00:01:30

Категории: МАКЕДОНИЈА

По испратеното барање до Собранието за разрешување на министерката за труд и социјала Мизрахи, премиерот Спасовски очекува ВМРО-ДПМНЕ да предложи нов кандидат. Пратеничката група на опозициската партија останува во Собранието и одговара - наш предлог за министер е Мизрахи...

Миле Ристески