Вести од светот

Гледачи: 14

Дата: 11-Фев-2020

Време траење: 00:01:38

Категории: СВЕТ

Бомбаш-самоубиец изврши напад во воената академија „Маршал Фахим“ во Кабул при што загинаа најмалку три лица, а четворица беа повредени. Според авганистанското МВР, напаѓачот целел и кон полициски контролен пункт во западното предградие на главниот град. Во тек е истрага за идентификување на жртвите.

Маја С. Филдишев