Вести од светот

Трамп со жестока критика до демократските противници, обвинувајќи ги дека се сојузници на иранските власти. Хафтар објасни зошто не го потпишал примирјето во Либија. Пожарите во Австралија, можат да станат редовна појава- предупредуваат научниците...

Гледачи: 23

Дата: 14-Јан-2020

Време траење: 00:02:10

Категории: СВЕТ

Американскиот претседател Доналд Трамп со жестоко критика до демократските противници, обвинувајќи ги дека се сојузници на иранските власти. На Твитер објави фотомонтажа на која претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси и лидерот на демократите во Сенатот Чак Шумер се претставени со традиционална облека од Блискиот Исток.

Маја С. Филдишев