Не стивнуваат реакциите и обвинувања за трагедијата со украинскиот авион

Американски извори сметаат дека иранците по грешка го собориле боингот. Објавено и видео на кое се гледа како наводно ракета го погодува леталото. Техеран остро демантира...

Гледачи: 38

Дата: 10-Јан-2020

Време траење: 00:02:40

Категории: СВЕТ

„Њујорк тајмс“ објави видео- снимка на која наводно се гледа како иранска ракета го соборува украинскиот авион во близина на аеродромот во Техеран, при што загинаа сите 176 патници и членови на екипажот. Американскиот весник тврди дека видео- снимката е автентична. На неа се гледа како авионот е погоден од ракета по што менува правецот кон аеродромот, кога експлодира.

Марина Ристова