Вести од светот

Претставничкиот дом на американскиот Конгрес со резолуција го ограничи претседателот Трамп да почне војна против други држави без одобрување и дебата во Конгресот. Обвинувања за трагедијата со украинскиот авион. Американски извори сметаат дека иранците го собориле боингот, Техеран демантира...

Гледачи: 35

Дата: 10-Јан-2020

Време траење: 00:02:16

Категории: СВЕТ

Претставничкиот дом на американскиот Конгрес изгласа резолуција, со која се ограничува претседателот Доналд Трамп да почне војна против други држави без одобрување и дебата во Конгресот.

Марина Ристова