Од 1 јануари за 10% повисоки плати за просветарите

Финализирани преговорите меѓу СОНК и министерството за образование..

Гледачи: 15

Дата: 8-Ноем-2019

Време траење: 00:02:11

Категории: МАКЕДОНИЈА

Финализирани преговорите меѓу СОНК и министерството за образование.. Платите на просветарите од први јануари ќе се зголемат за 10 насто.. Министерот Адеми го оквалификува како историско!