Вести од светот

Јапонија и европските партнери бараат одговорност од Техеран..

Гледачи: 2

Дата: 6-Ноем-2019

Време траење: 00:02:22

Категории: СВЕТ

Јапонија и европските партнери бараат одговорност од Техеран... Џонсон побарал од Трамп укинување царини за виски... Еспер: армијата ќе користи легално вештачка интелигенција ... Вучиќ: жал ми е за непотребни кавги на протестите пред РТС.