Силно невреме го опустоши Халкидики

Најмалку шест туристи загинаа, едно лице се води како исчезнато, а шеесеттина се повредени во големото невреме што ја зафати северна Грција.

Гледачи: 17

Дата: 11-Јули-2019

Време траење: 00:02:31

Категории: СВЕТ

Најмалку шест туристи загинаа, едно лице се води како исчезнато, а шеесеттина се повредени во големото невреме што ја зафати северна Грција. Меѓу настраданите нема македонски државјани,соопшти нашето МНР.