Силно невреме го опустоши Халкидики

Најмалку шест туристи загинаа, едно лице се води како исчезнато, а шеесеттина се повредени во големото невреме што ја зафати северна Грција.

Гледачи: 6

Дата: 11-Јули-2019

Време траење: 00:01:19

Категории: СВЕТ

Најмалку шест туристи загинаа, едно лице се води како исчезнато, а шеесеттина се повредени во големото невреме што ја зафати северна Грција. Меѓу настраданите нема македонски државјани, соопшти нашето МНР.