Вести од светот

Најмалку шест туристи загинаа, едно лице се води како исчезнато, а десетици се повредени во големото невреме што ја зафати Северна Грција.

Гледачи: 8

Дата: 11-Јули-2019

Време траење: 00:02:07

Категории: СВЕТ

Најмалку шест туристи загинаа, едно лице се води како исчезнато, а десетици се повредени во големото невреме што ја зафати Северна Грција. Меѓу настраданите нема македонски државјани,соопшти нашето МНР.