Вести од светот

Полицијата во Хонг Конг употреби палки и солзавец за да растера демонстрантите кои се обидоа да стигнат до зградата на локалниот параламент.

Гледачи: 2

Дата: 12-Јуни-2019

Време траење: 00:01:32

Категории: СВЕТ

Полицијата во Хонг Конг употреби палки и солзавец за да растера демонстрантите кои се обидоа да стигнат до зградата на локалниот параламент. Неколку десетици илјади демонстранти ги парализираа централните улици на Хонг Конг, во знак на протест по повод планот на властите да дозволат екстрадиција на осомничени во останатите делови на Кина.