Вести од светот

Полицијата во хонг конг употреби палки и солзавец за да растера демонстрантите кои се обидоа да стигнат до зградата на локалниот параламент.

Гледачи: 4

Дата: 12-Јуни-2019

Време траење: 00:01:49

Категории: СВЕТ

Полицијата во хонг конг употреби палки и солзавец за да растера демонстрантите кои се обидоа да стигнат до зградата на локалниот параламент.