Пендаровски на средби со Туск и со Могерини

Државниот врв во европските престолнини лобира за датум за преговори..се усогласиве со политиките на Брисел, на потег е Европската унија да покаже визија и лидерство за иднината на целиот регион- порача претседателот Пендаровски ..

Гледачи: 7

Дата: 12-Јуни-2019

Време траење: 00:02:37

Категории: МАКЕДОНИЈА

Државниот врв во европските престолнини лобира за датум за преговори..се усогласиве со политиките на Брисел, на потег е Европската унија да покаже визија и лидерство за иднината на целиот регион- порача претседателот Пендаровски .. Земјата испраќа политички сиганли што ги бара унијата , направивте се што се очекуваше од вас , не сите земји членки се подготвени да донесат одлука за отворање на преговорите – оцени Доналд Туск, првиот човек на Европскиот совет..