Тодевска во финалната вечер на Евровизија

Тамара Тодевска со песната „Прауд“ настапи 17-та по ред и успеа да се пласира во финалето на изборот за песна на Евровизија..

Гледачи: 128

Дата: 17-Мај-2019

Време траење: 00:01:40

Категории: КУЛТУРА

Тамара Тодевска со песната „Прауд“ настапи 17-та по ред и успеа да се пласира во финалето на изборот за песна на Евровизија.. Формулата за успех, според нашите граѓани е што овојпат имаме одлична комбинација, пејач со врвни перфоманси и песна со порака.. Нашата претставничка утре ќе учествува во големото финале, а јавниот сервис, како и од двете полуфинални вечери ќе врши директен пренос од Тел Авив!