Тамара Тодевска се пласираше во финале на Евросонг

Тамара Тодевска со песната „Прауд“ настапи 17-та по ред и успеа да се пласира во финалето на изборот за песна на Евровизија..

Гледачи: 40

Дата: 17-Мај-2019

Време траење: 00:02:56

Категории: КУЛТУРА

Тамара Тодевска со песната „Прауд“ настапи 17-та по ред и успеа да се пласира во финалето на изборот за песна на Евровизија.. Нашата претставничка утре ќе учествува во големото финале, а јавниот сервис, како и од двете полуфинални вечери ќе врши директен пренос од Тел Авив.. Досега земјава имаше најдобар пласман во 2006 година, кога Елена Ристеска не донесе до 12-то место!