Петмина загинати во сообраќајка кај Драчево

Пет лица загинаа во сообраќајка што се случи ноќеска на влезот на скопската населба Драчево..

Гледачи: 5

Дата: 15-Мај-2019

Време траење: 00:02:09

Категории: МАКЕДОНИЈА

Пет лица загинаа во сообраќајка што се случи ноќеска на влезот на скопската населба Драчево.. Според првичните сознанија автомобил рено 5 со скопски регистарски таблички од непознати причини преминал на спротивната лента на коловозот и директно се судрил со камион на „Комунална хигиена“.. Од здобиените повреди починале сите патници во автомобилот, тројца мажи и две жени.. Увидот траел до раните утрински часови!