Вести од светот

Путин изрази подготвеност да се обноват односите со САД...

Гледачи: 7

Дата: 15-Мај-2019

Време траење: 00:02:36

Категории: СВЕТ

Путин изрази подготвеност да се обноват односите со САД... Тереза Меј на почетокот на јуни повторно ќе бара поддршка од парламентот за договорот за излез од Европската Унија... Палестинците во појасот Газа одржаа концерт во знак на протест против Евросонг..