Вести од светот

Американскиот државен секретар Мајк Помпео ја откажа посетата на Москва, заминува во Брисел на состаноци со претставници на Европската унија, па во руски Сочи...

Гледачи: 7

Дата: 13-Мај-2019

Време траење: 00:01:55

Категории: СВЕТ

Американскиот државен секретар Мајк Помпео ја откажа посетата на Москва, заминува во Брисел на состаноци со претставници на Европската унија, па во руски Сочи... Венецуелски генерал повикува на бунт против Николас Мадуро....