Вести од светот

Лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг-Ун тргна од Пјонгјанг кон Владивосток на средба со рускиот претседател Владимир Путин.

Гледачи: 6

Дата: 24-Апр-2019

Време траење: 00:01:43

Категории: СВЕТ

Лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг-Ун тргна од Пјонгјанг кон Владивосток на средба со рускиот претседател Владимир Путин. Ким со Путин ќе се сретне утре, бидејќи со воз ќе патува 20 часа за да помине 1.200 километри.