Вести од светот

Продолжуват преговорите за Брегзит, се споменува и оставка на премиерката Тереза Меј..

Гледачи: 4

Дата: 23-Апр-2019

Време траење: 00:01:55

Категории: СВЕТ

Продолжуват преговорите за Брегзит, се споменува и оставка на премиерката Тереза Меј... Рускиот сенат го одобри законот за сопствен интернет... Новиот претседател на Украина планира казна за учесниците во Донбас и за предавниците на Крим, тврди соработник на Зеленски... Вонредна состојба во Јума, Аризона поради мигрантите...