Вести од светот

Со 73 насто од гласовите Володимир Зеленски го победи Петро Порошенко.

Гледачи: 5

Дата: 22-Апр-2019

Време траење: 00:02:06

Категории: СВЕТ

Со 73 насто од гласовите Володимир Зеленски го победи Петро Порошенко.. Изјави прва задача како нов претседател е ослободување на воените затвореници во притвор во источна Украина и Русија. Во нападите на Шри Ланка загинаа најмалку 290 луѓе.. Четворица припадници на ИД осудени на смрт..