Вести од светот

Идентификувани организаторите на бомбашките напади во Шри Ланка...

Гледачи: 4

Дата: 21-Апр-2019

Време траење: 00:01:58

Категории: СВЕТ

Идентификувани организаторите на бомбашките напади во Шри Ланка..... Инцидент и во германска црква за католичкиот Велигден... Петро Порошенко и Владимир Зеленски во претседателската трка во Украина... Повторно отворен аеродромот во Триполи....