Вести од светот

Пожарот во париската катедрала Нотр Дам утрово е ставен под контрола

Гледачи: 1

Дата: 16-Апр-2019

Време траење: 00:01:46

Категории: СВЕТ

Пожарот во париската катедрала Нотр Дам утрово е ставен под контрола. Спасени се непроценливо вредните религиозни реликвии и уметнички дела, но објектот стар 850 години е практично уништен.