Помпео со закани до Мадуро за бегалската криза

Американскиот државен секретар Мајк Помпео предупреди дека претседателот на Венецуела Николас Мадуро ќе биде казнет со сите можни средства

Гледачи: 4

Дата: 15-Апр-2019

Време траење: 00:01:41

Категории: СВЕТ

Американскиот државен секретар Мајк Помпео предупреди дека претседателот на Венецуела Николас Мадуро ќе биде казнет со сите можни средства.. Во рамките на јужноамерикаснката турнеја, ја посети и Колумбија каде што пристигна третина од вкупниот број бегалци од Венецуела.. Светска банка најави грант од над 30 милиони долари за помош на владата во Богота..