Детали за истрагата за несреќата кај Ласкарци

Шест лица, меѓу кои сопственикот и возачот на автобусот на ,,Дурмотурс“ се приведени во врска со сообраќајката кај Ласкарци, соопшти Јавното Обвинителство.

Гледачи: 0

Дата: 14-Март-2019

Време траење: 00:02:54

Категории: МАКЕДОНИЈА

Шест лица, меѓу кои сопственикот и возачот на автобусот на ,,Дурмотурс“ се приведени во врска со сообраќајката кај Ласкарци, соопшти Јавното Обвинителство. Во несреќата загинаа 15 патници, а десетици беа потешко повредени.