Мадуро објави победа во „Електричната војна“

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, објави победа во т.н. „Електрична војна” која според него, е предизвикана од Пентагон.

Гледачи: 5

Дата: 13-Март-2019

Време траење: 00:01:37

Категории: СВЕТ

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, објави победа во т.н. „Електрична војна” која според него, е предизвикана од Пентагон. Тој повторно ги обвини САД и опозицијата дека извршиле „кибернетички напад” против главната централа на Венецуела. Мадуро рече дека формирал истражна комисија, а за проблемот со струјата ќе бара помош од Русија, Кина и од Иран.