Споредни улици Битола

Кординирана акција на битолските јавни претпријатија за чистење на натрупаните со снег и мраз споредни улици.

Гледачи: 72

Дата: 11-Јан-2019

Време траење: 00:01:31

Категории: МАКЕДОНИЈА

Стевче Митревски
Од вчера попладнето мобилизирана е целокупната механизација на битолските јавни претпријатија за да се исчистат споредните улици. До изутрината исчистена е 70-десет посто од споредната патна инфраструктура. Најкритично сеуште е на битолскиот Баир. Надлежните велат акцијата ќе продолжи и во претстојниот викенд.