Османи: Обиди за инклузивен и неповратен процес

Сеуште нема најава за обезбедено двотретинско мнозинство за уставните измени кои веќе трет ден се во завршница во законодавниот дом.

Гледачи: 37

Дата: 11-Јан-2019

Време траење: 00:00:50

Категории: МАКЕДОНИЈА

Сеуште нема најава за обезбедено двотретинско мнозинство за уставните измени кои веќе трет ден се во завршница во законодавниот дом. Претпладнево требаше да се сретнат премиерот Заев и лидерот на БЕСА Касами, но нема информации за евентуалната средба. ВМРО – ДПМНЕ најави седница на извршниот комитет и состанок со пратеничката група. Во Собранието требаше да почне пред еден час седницата.