Протест за уставните измени

Пред собранието повторно протест на граѓанската иницијатива „Македонија блокира“ и на здружението Тврдокорни.

Гледачи: 24

Дата: 10-Јан-2019

Време траење: 00:01:33

Категории: МАКЕДОНИЈА

Пред собранието повторно протест на граѓанската иницијатива „Македонија блокира“ и на здружението Тврдокорни. Побарано, распуштање на собранието и нови избори. Доколу поминат уставните измени најавија порадикални мерки.