Последна фаза на уставните измени

Во собранието финална фаза од уставните измени.

Гледачи: 15

Дата: 10-Јан-2019

Време траење: 00:00:42

Категории: МАКЕДОНИЈА

Во собранието финална фаза од уставните измени. Премиерот Заев не открива дали има двотретинско мнозинство. Продолжуваат разговорите со опозициската БЕСА.