Вести од светот

Трамп побара од конгресот 5, 7 милијарди долари за граничниот ѕид со Мексико.

Гледачи: 18

Дата: 9-Јан-2019

Време траење: 00:02:47

Категории: СВЕТ

Трамп побара од конгресот 5, 7 милијарди долари за граничниот ѕид со Мексико. Турскиот престедател Ердоган возврати на коментарите на американскиот советник за национална безбедност Болтон за Сирија. 200 пратеници во Вестминстер побараа поништување на Брегзит без договор. Во снежните бури во Европа загинаа најмалку 13 лица.