Ким Јонг Ун во ненајавена посета на Пекинг

Лидерот на Северна Кореја во официјална посета на Кина, на средба со неговиот домаќин Си Џинпинг..

Гледачи: 13

Дата: 8-Јан-2019

Време траење: 00:01:46

Категории: СВЕТ

Лидерот на Северна Кореја во официјална посета на Кина, на средба со неговиот домаќин Си Џинпинг.. Ким Јонг Ун предупреди дека можеби ќе побара алтернативен пат доколку САД не ги олеснат санкциите врз неговата земја.. Во меѓувреме во тек се преговори за негова втора средба со американскиот претседател Трамп..