Ве молме активирајте JavaScript за да видеото се прикаже.

Ципрас: Договорот од Преспа ќе биде

Договорот од Преспа ќе го добие потребното мнозинство во грчкиот парламент- изјави премиерот Ципрас за телевизијата Алфа..

Гледачи: 5

Дата: 9-Ноем-2018

Време траење: 00:00:35

Категории: МАКЕДОНИЈА

Договорот од Преспа ќе го добие потребното мнозинство во грчкиот парламент- изјави премиерот Ципрас за телевизијата Алфа.. Смета дека спогодбата е во корист на земјата и покрај несогласувањата што постојат меѓу власта и опозицијата..