Ве молме активирајте JavaScript за да видеото се прикаже.

Пукотници во ноќен клуб, загинати се повеќемина

Деситина загинати и уште толку повредени во вооружен напад во ноќен клуб во Калифорнија..

Гледачи: 3

Дата: 8-Ноем-2018

Време траење: 00:01:43

Категории: СВЕТ

Деситина загинати и уште толку повредени во вооружен напад во ноќен клуб во Калифорнија.. Напаѓач отворил оган од засега непознати причини.. Според очевидци, прво пукал во обезбедувањето на влезот на клубот, а потоа фрлил и димни бомби внатре, продолжувајќи да стрела..