Расте бројот на жртви во ураганот „Мајкл“

Ураганот „Мајкл“ ги однесе првите жртви на Флорида

Гледачи: 7

Дата: 11-Окт-2018

Време траење: 00:01:26

Категории: СВЕТ

Ураганот „Мајкл“ ги однесе првите жртви на Флорида, а над 400 илјади приватни домови и бизнис простории во сојузните држави Флорида, Џорџија и Алабама останаа без струја. Претседателот Трамп прогласи вонредна состојба.