Ве молме активирајте JavaScript за да видеото се прикаже.

Вести од светот

Американските разузнавачки служби знаеле за планот на Саудиска Арабија да биде примамен новинарот Џамал Кашоги со цел да биде уапсен, пишува весникот „Вашингтон пост“.

Гледачи: 5

Дата: 11-Окт-2018

Време траење: 00:01:47

Категории: СВЕТ

Американските разузнавачки служби знаеле за планот на Саудиска Арабија да биде примамен новинарот Џамал Кашоги со цел да биде уапсен, пишува весникот „Вашингтон пост“. Две лица загинаа во налетото на ураганот „Мајкл“ кој ја погоди Флорида, додека 400 илјади објекти во сојузните држави Флорида, Џорџија и Алабама останаа без електрична енергија.