Вести од светот

Најмалку шест лица загинаа, а триесетина се повредени во два верижни судира што изутрината се случија на автопатот Белград- Ниш кај Јагодина во Србија.

Гледачи: 13

Дата: 9-Окт-2018

Време траење: 00:02:13

Категории: СВЕТ

Најмалку шест лица загинаа, а триесетина се повредени во два верижни судира што изутрината се случија на автопатот Белград- Ниш кај Јагодина во Србија. Сообраќајот е во прекин во двете насоки. Во несреќата учествувале триесетина возила, на двете страни од автопатот.