Расте бројот на загинати во земјотресот во Индонезија

Расте бројот на загинати во земјотресот што го погоди индонезискиот остров Ломбок.

Гледачи: 47

Дата: 6-Авг-2018

Време траење: 00:02:26

Категории: СВЕТ

Марина Ристова
Расте бројот на загинати во земјотресот што го погоди индонезискиот остров Ломбок. Властите евакуирале илјадници лица, а поради разурнатата патна инфраструктура спасувачките екипи тешко се пробиваат до најтешко погодените области. Со вонредни авио летови заминуваат бројни туристи кои престојуваа на Ломбок...