Вести од светот

Поради пожарите во Калифорнија, наредена евакуација на уште 10 илјади луѓе од околината на градот Рединг.

Гледачи: 41

Дата: 31-Јули-2018

Време траење: 00:01:20

Категории: СВЕТ

Марина Ристова
Поради пожарите во Калифорнија, наредена евакуација на уште 10 илјади луѓе од околината на градот Рединг. Огнената стихија однесе најмалку шест животи. Сириската армија изби на границата со Израел. Во Свганистан, серија бомбашки напади. Најмалку 11 загинати и 37 повредени...