Вести од светот

Над 500 туристи се спасени од вулканот Ринџани на индонезискиот остров Ломбок.

Гледачи: 47

Дата: 31-Јули-2018

Време траење: 00:02:19

Категории: СВЕТ

Марина Ристова
Над 500 туристи се спасени од вулканот Ринџани на индонезискиот остров Ломбок. Поради пожарите во Калифорнија, наредена евакуација на уште 10 илјади луѓе од околината на градот Рединг. Огнената стихија однесе најмалку шест животи. Сириската армија изби на границата со Израел. Во Авганистан, серија бомбашки напади. Најмалку 11 загинати и 37 повредени...