Вести од светот

Над 500 туристи спасени од вулканот на индонезискиот остров Ринџани.

Гледачи: 36

Дата: 31-Јули-2018

Време траење: 00:02:25

Категории: СВЕТ

Марина Ристова
Над 500 туристи спасени од вулканот на индонезискиот остров Ринџани. Средба на армиите на Северна и Јужна Кореја за намалување на тензиите. Сириската војска изби на границата со Израел, до голанската висорамнина. Американскиот претседател Трамп тврди дека вашингтон нема да ги укине санкциите кон русија. Вести од светот.