Приведен градоначалникот на Ново Село

Градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев синоќа е приведен од полицијата, соопшти СВР Струмица .

Гледачи: 83

Дата: 11-Јули-2018

Време траење: 00:01:13

Категории: МАКЕДОНИЈА

Градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев синоќа е приведен од полицијата, соопшти СВР Струмица . Поради шверц на цигари биле сопрени 2 возила со 4 лица,а во едното со 30 картонски кутии со штеки цигари бил градоначалникот Стојчев. Возилата се одземени, а сите лица приведени во полицијата,соопшти МВР.