Ве молме активирајте JavaScript за да видеото се прикаже.

Помпео на средби по сингапурскиот самит Трамп – Ким

САД најави запирање на воените маневри во Јужна Кореја, но официјален Вашингтон се уште се колеба за укинување на економското ембарго кон Пјонгјанг.

Гледачи: 89

Дата: 14-Јуни-2018

Време траење: 00:01:59

Категории: СВЕТ

САД најави запирање на воените маневри во Јужна Кореја, но официјален Вашингтон се уште се колеба за укинување на економското ембарго кон Пјонгјанг. Токио и Сеул задоволни од договорот Трамп-Ким.