Ве молме активирајте JavaScript за да видеото се прикаже.

Ким и Трамп задоволни од сингапурскиот самит

Лидерот на Северна Кореја Ким Јонг-ун на разговорот со претседателот на САД Доналд Трамп изјавил дека двете земји треба итно да престанат со иритирачки и непријателски воени акции.

Гледачи: 55

Дата: 13-Јуни-2018

Време траење: 00:01:57

Категории: СВЕТ

Лидерот на Северна Кореја Ким Јонг-ун на разговорот со претседателот на САД Доналд Трамп изјавил дека двете земји треба итно да престанат со иритирачки и непријателски воени акции. Според него, неопходно е да запрат провокациите и да се преземат правни, институционални чекори. Трамп заклучи дека историската средба во Сингапур придонесе за избегнување на нуклеарна катастрофа.