Ве молме активирајте JavaScript за да видеото се прикаже.

Вести од светот

Австрија се повлекува од централно европската иницијатива, иако е еден од основачите на организацијата.

Гледачи: 37

Дата: 12-Јуни-2018

Време траење: 00:01:52

Категории: СВЕТ

Австрија се повлекува од централно европската иницијатива, иако е еден од основачите на организацијата. Бриотанската влада ги предупреди своите граѓани да не патуваат во Турција поради можни терористички напади. Се урна бугарски воен хеликоптер, загинаа двајца пилоти.