Ве молме активирајте JavaScript за да видеото се прикаже.

Британската премиерка Тереза Меј во посета на Македонија

Британската премиерка Тереза Меј од Софија пристигна во Скопје

Гледачи: 76

Дата: 17-Мај-2018

Време траење: 00:01:04

Категории: МАКЕДОНИЈА

Британската премиерка Тереза Меј од Софија пристигна во Скопје. По 13 години, прва посета на висок државник од Обединетото Кралство. И покрај излегувањето од Унијата, остануваме посветени на безбедноста на Западен Балкан- велат од Британската влада. Заев и Меј на заедничка прес- конференција. На иницијатива на Меј, на 9-ти и 10-ти јули во Лондон ќе се одржи самит со премиерите од земјите на Западен Балкан.

 
Предлози