Ве молме активирајте JavaScript за да видеото се прикаже.

Почна судењето за случајот „Монструм“

Специјалните обвинители кои го преземаа случајот го прочитаа обвинителниот акт со кој шестмина се товарат за тероризам

Гледачи: 72

Дата: 16-Мај-2018

Време траење: 00:02:09

Категории: МАКЕДОНИЈА

Анита Димитријевска
Специјалните обвинители кои го преземаа случајот го прочитаа обвинителниот акт со кој шестмина се товарат за тероризам. На рочиштето беа сослушани двајца од обвинетите. Како и претходниот пат тврдат дека не се виновни. Со своите искази открија дека двајцата обвинети Алил Демири и Африм Исмаиловиќ се наоѓаат на Косово, но не дадоа детали за адресите каде престојуваат...